• 🔴📢📢تجارت جهانی ایران در حال گردش به غرب

  صادرات آلمان به ایران در ۵ ماه ابتدایی سال جاری با بیش از ۲۹ درصد افزایش مواجه شده و این کشور را پنجمین صادرکننده کالا به ایران تبدیل کرده است، در عوض صادرات چین به ایران کاهش ۱۷ درصدی را نشان می دهد.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، تجارت خارجی ایران در سال های گذشته از دو عامل تحریم های بین المللی و تغییرت نرخ ارز تأثیر گرفت و به سمت کشورهایی مانند چین و هند رفت که نفت ما به آنها صادر می شود.
  این در حالی است که این روند در ماه های گذشته تغییراتی داشته به طوری که از میزان تجارت با کشورهایی مانند چین کم شده و در عوض تجارت با کشور های غربی به ویژه آلمان افزایش یافته است.
  گمرک چین اعلام کرد که صادرات این کشور به ایران در 7 ماه نخست سال جاری میلادی و در شرایط بعد ازاجرای برجام با کاهش 18 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد و به 8.74 میلیارد دلار رسید.
  این در حالی است که اداره فدرال آمار آلمان خبر داد، صادرات کالاهای آلمانی به ایران در 6 ماهه نخست پس از اجرای برجام 15 درصد افزایش یافته و به 1.3 میلیارد یورو رسیده است.
  بر اساس آمار گمرک کشورمان نیز تجارت خارجی ایران در پنج ماهه ابتدایی سال جاری از افزایش واردات کالاهای ساخت کشور آلمان حکایت دارد.
  با این وجود گمرک ایران آمار متفاوت تری در خصوص افزایش صادرات آلمان به ایران ارائه کرده و اعلام می کند، صادرات این کشور به ایران در این مدت با 29 و 23 صدم درصد افزایش به 938 میلیون دلار رسیده است.
  بر این اساس، آلمان پنجمین صادرکننده بزرگ کالا به ایران به شمار می رود و رتبه های اول تا چهارم به ترتیب به کشورهای چین با 3 میلیارد و 863 میلیون دلار، امارات متحده عربی با 2 میلیارد و 862 میلیون دلار، جمهوری کره با یک میلیارد و 263 میلیون دلار و ترکیه با یک میلیارد و 77 میلیون دلار اختصاص دارد.
  انلاین با صادرات ایران 👇👇👇👇
  @exporttoiraqofficial

  مشاهده لینک تلگرام پست

  1,370

2016 © All Rights Reserved